PRODUKTY

Manikúrne tyčinky zo skla

Sklenené manikúrne tyčinky sú multifunkčným nástrojom. Každý koniec slúži na iný účel. Okrúhla špička sa používa na obrusovanie a začistenie miest, kam so skleneným pilníkom nedostanete. Druhému koncu sa hovorí zatlačovač nechtovej kožičky, alebo ľudovo kopýtko. Nechtová kožtička je tenká vrstva kože, nachádzajúca sa na hranici nechtu. Jej hlavnou funkciou je chrániť necht pred baktériami, ktoré by mohli spôsobiť infekciu. Kožtička obvykle rastie s nechtom nepravidelne, robí ho kratším a nesymetrickým. A to je práve tá príležitosť, kedy sa hodí mať po ruke zatlačovač nechtovej kožtičky, alebo kopýtko. Kopýtko je hladká zrezaná strana manikúrnej tyčinky, ktorá sa používa na zatláčanie prečnievajúce nesymetricky vyzerajúce nechtové kožtičky. Nechty potom pôsobia zdravšie, sú silnejšie a opticky dlhšie. Pred použitím je dobré nechty namočiť do teplej vody, aby zmäkli. Potom uterákom vytrieť do sucha. Nepreháňajte to so zatlačením, kožtička by vždy mala mierne prečnievať. Ako je uvedené vyššie, slúži ako bariéra pred vstupom baktérií.
Výhody sklenených manikúrnych tyčiniek
  • Multifunkčné – špicatý brúsny koniec sa používa na pilovanie a začistenie ťažko dostupných partií. Druhý, hladký zrezaný koniec, je určený na zatláčanie nechtovej kožtičky.
  • Antibakteriálne – manikúrna tyčinka je vyrobená zo špeciálne ošetreného skla. Sklo je neporézne a netvoria sa v ňom baktérie. Môžete ju dezinfikovať aj sterilizovať.

  • Nikdy sa neotupí – sklenená manikúrna tyčinka sa nikdy neotupí bežným používaním. Pri troche starostlivosti bude vyzerať stále tak, ako keď ste si ju doniesli z obchodu.