PRODUKTY

Sklenené pilníky na nechty

Čo je sklenený pilník na nechty

Sklenený pilník je určený na starostlivosť o prírodné aj umelé nechty. Brúsna plocha je vytvorená chemickým pôsobením na povrch skla, teda postupom známym z priemyselného leštenia skla. Vďaka špeciálnej úprave tejto technológie dochádza k jemnozrnnému a rovnomernému zdrsneniu povrchu.

K zdrsneniu dochádza priamo v štruktúre základného materiálu a tým je zamedzené vypadávanie brúsnych zŕn, ako tomu môže byť u iných typov pilníkov. Typický tvar pilníku na nechty je daný tradičným ručným brúsením. Po vybrúsení tvaru je konečnou operáciou pri výrobe vytvrdenie, ktorým je dosiahnuté podstatné zvýšenie pevnosti a odolnosti pilníku proti poškodeniu.

 

Hlavné charakteristiky skleneného pilníku
  • Životnosť brúsnej plochy je prakticky neobmedzená, pretože zdrsnenie je vytvorené priamo v základnom materiáli. U iných typov pilníkov, kde je brúsne zrno uchytené k podkladu (pilníky s brúsnym papierom alebo kovové s „diamantovým“ zrnom), dochádza časom k uvoľneniu zrniek brúsiva a tým k strate brúsnej schopnosti.
  • Šetrnosť k nechtom je daná charakterom a vlastnosťami brúsnej plochy. Pri používaní niektorých typov pilníkov (zvlášť kovových) môže dochádzať k štiepeniu nechtov. Úprava nechtov skleneným pilníkom tomuto nežiadúcemu javu pomáha zabraňovať.
  • Hygiena – udržiavanie skleneného pilníku v hygienickom stave je jednoduché, pretože pilník nie je porézny a preto nemôže nasiaknuť vlhkosť a choroboplodné zárodky, napríklad baktérie a plesne. Pilník je možné po použití umyť či sterilizovať, čo ocenia hlavne tí, ktorí pilník využívajú k profesionálnej manikúre.
  • Pevnosť – pevnosť pilníku je podstatne zvýšená vytvrdením skla pomocou metódy iontovej výmeny. To zaisťuje, že pilník pri bežnom používaní nepraskne. Vďaka vytvrdeniu pilník bežne odoláva aj prípadnému pádu na podlahu z materiálov ako drevo alebo linoleum, pokiaľ je však pustený na dlažbu alebo betón, môže dôjsť k jeho poškodeniu.
  • Bezpečnosť – pokiaľ dôjde k zlomeniu pilníku napríklad pádom alebo nárazom, poškodený pilník z dôvodu bezpečnosti ďalej nepoužívajte.
  • Všestrannosť – zaujímavá je tiež všestrannosť použitia pilníku. Okrem úpravy nechtov je možné ho použiť k odstraňovaniu stvrdnutej kože a pri dodržaní úmerného prítlaku taktiež k jemnému opilovaniu materiálov na báze plastov a dreva (napríklad v modelárstve). Nehodí sa však na kovy a iné materiály tvrdšie ako sklo.

Pilníky dodávame vo veľkostiach 90mm, 115mm, 135mm, 140mm, 155mm a 195mm v hrúbke skla 2mm alebo 3mm. Pilníky môžu byť zakončené do špičky alebo do oblúku (dodávame aj 90mm pilníky zabrúsené do oblúku určené pre deti).

Dekorovanie pilníkov
Farbenie​

Pilníky môžu byť dekorované nástrekom jednej alebo i viacerých špeciálnych farieb na sklo, ktoré sú odolné proti poškriabaniu, ale aj proti poškodeniu vysokými teplotami – až do 150°C. Číre pilníky je možné dokonca aj opakovane omývať v umývačke riadu. Zákazník si môže vybrať z rôznych odtieňov farieb z nášho katalógu alebo nám môže zadať špecifikáciu odtieňa farby na základe vzorkovníku Pantone.

Potlač

Na pilníky je možné urobiť potlač loga, značky a podobne. Na potlač sa používa tamponová tlač (tampoprint), sieťotlač alebo digitálna potlač. Zákazníkovi pred započatím výroby dávame na schválenie grafický návrh pilníku s potlačou. Farba pilníku aj potlače je možná podľa Pantone vzorkovníku.

Takýto pilník slúži na priamy predaj alebo ako reklamný predmet pri rôznych marketingových akciách a kampaniach.

PIeskovanie

Pri pieskovaní je do povrchu pilníku vytvorený trvalý plastický motív. Touto technikou je možné vytvoriť veľa rôznych vzorov, napríklad znamenia zverokruhu, kvetinové motívy, motívy zvierat, iniciály a nápisy alebo firemné logá. Pieskovanie je možné kombinovať s nástrekom jednej alebo viacerých farieb

Ručná maľba

Je tradičná sklárska dekoračná technika. Je možné objednať maľované pilníky s vašim motívom alebo si vybrať z našich motívov. Ručnú maľbu je možné kombinovať aj s potlačou prípadne dozdobiť kryštálmi.

Pilníky s kryštálmi

Je možné si vybrať z nášho vzorkovníku designov alebo doplniť Vaše logo 1, 2 i viacerými kryštálmi vo farbách, ktoré si sami vyberiete.